Podsumowanie X kolejki: Przetasowanie w czołówce

Druga z rzędu porażka Lechii Kostrzyn, pierwsze "boiskowe" punkty lubońskiego oraz zwycięstwo "Trzynastki" w meczu beniaminków - dziesiąta seria gier poznańskiej Klasy Okręgowej grupy wschodniej za nami.

"Trzynastka" dwukrotnie przegrywała w Kamionkach. Do przerwy 0:1, a później 1:2. Mimo to, w ostatnim kwadransie zdobyła dwa gole na wagę czwartego zwycięstwa na poziomie "okręgówki".

Mimo prowadzenia, swojego meczu nie potrafił wygrać Orkan Jarosławiec. Po dwóch golach Dawida Urbanka było już 2:0 dla miejscowych w spotkaniu z Wielkopolską Komorniki. Goście jeszcze do przerwy zdobyli kontaktową bramkę, a w drugiej połowie dołożyli kolejne dwa gole i wywieźli do domu trzy punkty.

Świadkami fantastycznego meczu byli kibice w Śremie. Tam miejscowa Warta wygrywała już z Lubońskim 3:0. I kiedy wydawało się, że jest po meczu, między 60. a 67. minutą goście zdobyli cztery gole i wyszli na prowadzenie! Warciarze się jednak podnieśli i w doliczonym czasie gry doprowadzili do wyrównania.

Remis padł również w Zaniemyślu, gdzie Kłos podzielił się punktami z TPS-em Wingorady.

W trzech ostatnich meczach wygrywali gospodarze. W meczu o pozycję wicelidera, Wiara Lecha po bramce w końcówce  pokonała Lechię Kostrzyn 1:0. Z kolei Concordia Murowana Goślina nie dała szans Piastowi Kobylnica i zwyciężyła 2:0. Za to lider z Trzemeszna potrafił odrobić straty i pokonał Vitcovię 2:1.

Trzemesznianie nad drugą Wiarą Lecha mają pięć punktów przewagi. Po dwóch porażkach z pierwszego na trzecie miejsce spadła Lechia Kostrzyn. Tabelę zamyka Luboński, który "podniósł" pierwszy punkt z murawy (choć łącznie ma ich w dorobku cztery). Właśnie cztery punkty straty ma do przedostatniego Orkanu Jarosławiec.

PODSUMOWANIE X KOLEJKI
AVIA KAMIONKI - SKS 13 POZNAŃ 2:3 (1:0)

'15 Mateusz Olejniczak, '65 Maciej Ciszewicz - '55, '75 Kamil Wojtkowiak, '80 Illia Halych

ZJEDNOCZENI TRZEMESZNO - VITCOVIA WITKOWO 2:1 (0:0)